Прикмети дня (11 грудня)

Зазвичай на Степана Зимового до людського житла прилітали сойки, звідси і ще одна назва дня — Птах-сойка.


Цю пташку вважалася заступницею і покровителькою новонароджених. Народженому сьогодні малюку добра сойка приносила успіх і щастя на своєму хвості.
 
Через те що у цієї пташки є блискучі сині пір’ячко, наші предки вірили, що на своїх крильцях вона носить маленькі дзеркальця, в які можна було побачити свою долю, якщо уважно придивитися.
 
Якщо в цей день вона прилітала до вікна і кричала, то це вважалося добрим знаком: крилата народна улюблениця віщувала щастя. Пташку треба було уважити: відкрити віконце, а якщо піти за нею — вона обов’язково призведе на вдале місце.
 
На успіх в торгових справах ворожили наступним способом: рано вранці виходили на вулицю і кидали в замет жменю різних монеток, після чого починали шукати їх. Якщо першої виявлялася найдрібніша — удачі не чекай, якщо знаходили рубль — значить, все буде благополучно.
 
11 грудня неодмінно ворожили про гроші: слухали воду в колодязі. Якщо доносився мелодійний дзвін — то вірили, що на майбутній рік в грошовому плані все буде добре, а коли вода «мовчала» — на прибуток не розраховували.
 
Народні прикмети:
 

• Стрімка відлига — до швидких затяжних морозів.
 
• Гуси часто ляскають крилами — потеплішає.
 
• Якщо сьогодні холодно і сухо — літо буде спекотним і сухим.
 
• Грубна зола швидко гасне — буде тепло.
 
• У закуті порося верещить — чекай холоднечі.