Прикмети дня (19 грудня)

. У цей період за вікном міцнішав мороз, який називали Микольским. Починалося сватання. Ті, хто мріяв одружитися, молилися Миколаю Чудотворцю. Вірили, що молитва допоможе швидше зустріти другу половинку.

19 грудня прийнято дарувати подарунки дітям. Тому маленькі члени сім’ї чекали настання свята з особливим нетерпінням. З самого ранку вони заглядали під подушку. Тим, хто добре себе вів протягом року, святий Миколай дарував солодощі.

Вранці 19 грудня люди йшли до церкви, служили молебень, а потім поверталися додому і накривали багаті столи. У цей день не можна сумувати, вважається, що печаль призведе до сильних морозів.

На Русі в цей період влаштовувалися ярмарки, продавали за зниженими цінами зерно і борошно. Вартість практично у всіх торговців була однаковою, тому покупці не переживали, що їх обдурять, завищивши ціну.

На Миколая Зимового було прийнято миритися тим, хто посварився. Люди збиралися і влаштовували пишні застілля. Вірили, що святий Миколай в образі сивого старого спускається на землю і творить дива.

Чудотворця шанували як захисника від різних напастей і помічника в благих справах. Йому моляться про зміну долі, про роботу, про здоров’я і заміжжя.

  1. Якщо з’явився іній, то в наступному році очікується багатий врожай вівса.
  2. Якщо день морозний і сонячний, то буде хороший урожай.
  3. Скільки на Миколая снігу випаде, стільки трави навесні буде.
  4. Якщо зима до 19 грудня була суворою, то з цього дня почнеться відлига, яка триватиме до дня Спиридона (25 грудня).
  5. Якщо на Михайлов день (21 листопада) зима закує, то на Миколу розкує.