Програма для реабілітації ведмедів

Міністерство екології та природних ресурсів спільно з міжнародним фондом «Чотири лапи Інтернешнл» розпочали співпрацю у сфері будівництва спеціального розплідника та обміну досвідом для реабілітації бурих ведмедів після їх утримання в неволі.
Про це під час підписання Меморандуму про співпрацю повідомив профільний міністр Остап Семерак, повідомляє прес-служба Мінекології. «Ми співпрацюємо з фондом у сфері будівництва чергового реабілітаційного центру за гроші фонду, який буде розташовано у Львівській області», — сказав Семерак.
За даними прес-служби, він будується біля села Домажир Яворівського району. Він уточнив, що цей центр (розплідник) буде призначений для бурих ведмедів, яких за рішенням суду заберуть з цирків, приватних зоопарків або інших розважальних закладів для подальшої реабілітації.
«В Україні існує проблема утримання бурих ведмедів у неволі, і є більш як 30 судових рішень, які зобов’язують державу забирати ведмедів з неприродних і жорстоких умов утримання, які були створені в цирках або в інших розважальних закладах… Зараз у нас немає технічних можливостей виконати рішення судів, тому спільні зусилля разом з фондом дадуть нам змогу виконати ці рішення», — додав міністр.
За його інформацією, на сьогодні Мінекології має один такий центр у нацпарку «Синевир», в якому міститься 19 ведмедів (максимально допустима кількість), а також фонд «Чотири лапи Інтернешнл» вже збудував розплідник у Житомирській області. «Для будівництва розплідників не вистачає фінансування, також нам потрібно отримати новий досвід у вирішенні таких проблем», — сказав міністр, коментуючи необхідність співпраці з фондом.
При цьому фонд сприятиме веденню обліку ведмедів, а також надавати ветеринарну допомогу. На думку Семерака, українське суспільство має змінити своє ставлення до циркових вистав, в яких використовуються бурі ведмеді. «20-30 років тому було абсолютно нормально для нас йти в цирк і дивитися, як ведмеді танцюють. А хто вникав: як вчать ведмедів танцювати? Хто вникає, той знає, що маленького ведмедя ставлять на розпечену металеву плиту і включають музику.
Він тоді починає «танцювати». Таким чином виховують рефлекс: коли ведмідь чує музику, він починає танцювати… Насправді раніше ми дивилися на знущання», — зазначив міністр.
За даними прес-служби Мінекології, в рамках співробітництва міністерства також вестиме ідентифікацію та реєстрацію безпритульних тварин, також займатиметься стерилізацією.
Довідка УНІАН. Фонд «Чотири лапи Інтернешнл» — це міжнародна неприбуткова організація із захисту тварин зі штаб-квартирою у Відні (Австрія) і офісами в 11 країнах. З 2012 року в Україні фонд надає допомогу місцевій владі та центральним органам влади у сфері реалізації гуманних методів контролю чисельності безпритульних тварин, а також захисту тих тварин, які були забрані з природного середовища існування.
Бурого ведмедя занесено до Червоної книги України і він перебуває під захистом Бернської конвенції про охорону дикої флори, фауни та середовища існування в Європі, яка раніше була ратифікована Україною.