Продовження історії про «рожеве» озеро на Чернігівщині

Озеро Ніжин стало рожевим / Vadim Shekera

Експерти вважають, що речовина, яка змінила колір води в озері, не була токсичною.
На Чернігівщині екологи не виявили токсичних речовин в озері Ніжин, вода в якому цього тижня стала рожевою. Як повідомили у Ніжинській міській раді, вже учора колір води в озері повернувся до звичайного, лиш подекуди є рожевий осад.
«Воду проаналізували за одинадцятьма параметрами. Всі показники в нормі, лише перевищено вміст сульфатів у воді», — говориться у повідомленні. За оцінками фахівців, збільшений вміст сульфатів свідчить лише про те, що у навколишніх господарствах використовуються засоби, що їх містять, а рештки потрапляють в озеро зі стічними водами та опадами.
Однак це не становить загрози для людей та навколишнього середовища. Також у водоймі не виявлено загибелі живих організмів, що вказує на нетоксичність речовини, яка надала воді рожевого забарвлення.
За дорученням посадовців Ніжинської міської ради проаналізують мул в озері, питання залишається на контролі міських служб.
Як повідомлялося раніше, цього тижня зміну кольору води в озері на рожевий помітили місцеві жителі Ніжина. Озеро розташоване у межах міста, має площу понад 10 га, рожевою стала тільки його частина.