Проект з вдосконалення захоронення радіоактивних відходів

antikor.com.ua

Під час засідання Кабінету Міністрів України Урядом було ухвалено рішення щодо внесення змін до проекту ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань поводження з радіоактивними відходами».
Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак впевнений, що підтримка  проекту закону дасть  можливість у десять разів зменшити  вартість захоронення радіоактивних відходів на території України, повідомляє прес-служба відомства.
За словами Остапа Семерака, внаслідок  Чорнобильської катастрофи на території України утворилась велика кількість радіоактивних відходів, які потребують перезахоронення  і несуть екологічну загрозу для життя та здоров’я людей.
«Для захоронення всіх наявних у країні радіоактивних відходів, з яких 98% — чорнобильського походження, відповідно до чинного законодавства необхідно фінансування в обсязі близько 750 млрд. гривень. Зрозуміло, що на даний момент забезпечити відповідне фінансування вкрай складно. Тому було розроблено проект закону, яким пропонується вдосконалити систему класифікації радіоактивних відходів в Україні»,- зазначив Міністр.