Підвищення екологічного податку дестабілізує роботу бізнесу

Ініціатива 25-кратного підвищення екологічного податку дестабілізує роботу компаній та негативно вплине на бізнес-клімат в Україні. До кінця року більшість підприємств вже затвердили бізнес-плани на 2019 рік, а чергові законодавчі зміни змусять їх повністю переглянути свій фінансовий баланс. Таку думку висловив народний депутат, член Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Дмитро Колесніков під час круглого столу 21 листопада на форумі Innovation market.
«Бізнесу потрібні чіткі правила гри. Якщо завтра у Верховній Раді буде розглядатися бюджет наступного року, перед ним повинні бути розглянуті зміни в податковий і бюджетний кодекс. Якщо запитати представників підприємств, вони можуть сказати, що бізнес-план на 2019 рік у них був зверстаний ще влітку. А зараз, після підвищення до неймовірних розмірів податкового навантаження для підприємств, можна цей бізнес-план кинути в урну», — сказав Д. Колесніков.
На його думку, існуюча система розподілу екологічного податку неефективна і повинна бути переглянута. «Якщо говорити про те, чи правильно витрачається екологічний податок, який надходить до державного бюджету, то я вам скажу – ні, неефективно, нецільово.
Ось ці 45% (частка від загальної суми сплаченого підприємствами податку, яка надходить до держбюджету – Ред.), вони були збільшені лише в цьому році. В минулому році було 20% держбюджету, 55% — в обласній та 25% залишалося муніципальним бюджетам. Зараз 45% йде безпосередньо в загальний фонд. Я наполягав при ухваленні бюджету, щоб ми сформували спецфонд, тоді ми можемо це все проконтролювати. А загальний фонд – це м’ясорубка. Що там на виході?», — зазначив Д. Колесніков. Він також нагадав, що екологічний комітет розробив законопроект, що передбачає збільшення надходжень до місцевих бюджетів за рахунок перерозподілу надходжень від екологічного податку. В цей проект також включена рентна плата.