Підприємство холдингу МХП перемогло в номінації «ЕКОтрансформації-2018»

Вручення премій відбулося на бізнес-форумі «ЕКОтрансформація України», який об’єднав понад 50 компаній, представників громадських екологічних рухів і державних структур, відповідальних за реалізацію екологічної політики.
Преміями «ЕКОтрансформації-2018» були відзначені кращі рішення і досягнення у сфері екологічної безпеки. «Ця подія стала воістину унікальною для України! Подібні заходи вже давно проходять в європейських країнах, США і навіть Китаї.
Тепер і у нас буде власна екологічна премія, якою нагороджуватимуть кращих і яка встановить планку для всіх інших учасників», – підсумував модератор форуму, генеральний директор Центру екології та розвитку нових технологій Владислав Антипов.
Олександр Семенець, головний еколог холдингу «МХП», представив на форумі успішний досвід створення экоориентированного замкненого виробничого циклу у компанії «Орель-Лідер». «Для кожної цілі екологічної програми в МХП розроблений окремий план з чітко визначеним бюджетом, відповідальними, встановленими термінами реалізації цих планів. Вертикальна інтеграція бізнесу гарантує МХП стабільно високі стандарти якості, а замкнутий виробничий цикл допомагає знизити собівартість виробництва кінцевої продукції, а також забезпечити високий рівень переробки та утилізації відходів. Ми постійно шукаємо додаткові способи для мінімізації впливу на довкілля та сталого розвитку компанії», — поділився на бізнес-форумі «ЕКОтрансформація-2018» успішним досвідом Олександр Семенець.
Підприємство МХП «Орель-Лідер», що орієнтується на передовий світовий досвід і стандарти, використовує обладнання провідних світових виробників: Dutchman (Німеччина), МОВА, VDL, MeynFood, PasReform, CFS (Нідерланди), SproutMatador, Harlev (Данія) і Buhler AG (Швейцарія). Новітні методи догляду та утримання птахів — інкубація, вирощування бройлерів і переробка тушок — передбачають використання сучасних енергоефективних рішень. Відходи виробничої діяльності «Орель-Лідер» переробляють за допомогою обладнання виробництва голландської компанії NIJHUIS WATER TECHNOLOGY, а відходи рослинництва і побічні продукти тваринного походження – на найбільшій в Україні та в Східній Європі біогазової станції на курячому посліді потужністю 5,5 МВт/год., там же здійснюють очищення стічних вод.
Це рішення допомагає фабриці «Орель-Лідер» не тільки підтримувати високі екологічні стандарти, але і ставати більш енергонезалежною. ДОВІДКА «Оріль-Лідер» — одне з підприємств групи «МХП». Комплекс створено і введено в експлуатацію на початку 80-х років, з 2001 року входить у Групу «МХП» і випускає продукцію для реалізації на внутрішньому ринку. Технологічний процес виробництва м’яса птиці включає інкубацію яєць, вирощування бройлерів, забій птиці та її переробку.
Керуючись впровадженою Екологічною політикою на рівні холдингу, птахофабрика постійно працює над удосконаленням технологій на всіх етапах виробництва, дотримуючись вимог природоохоронного законодавства України та міжнародних екологічних стандартів, які дозволяють своєчасно оцінювати та мінімізувати вплив виробництва на навколишнє середовище. У 2017 році стандарти роботи компанії підтверджені сертифікатом «Система управління безпекою харчових продуктів» — ДСТУ ISO 22000:2007 (ISO 22000:2005). Біогазовий комплекс потужністю 5 МВт⋅год на базі птахофабрики «Орель-Лідер», який МХП інвестувала 15 млн доларів, — перший у Європі комплекс такої потужності, що працює на курячому посліді і відходах переробки курчат-бройлерів.