Резонанс: в Азовському морі закінчується риба

скачанные файлы (1)

В Азовському морі через варварське знищення біоресурсів та масове забруднення води закінчується риба. Так, в акваторії моря з близько 40 видів риби для повноцінного промислового вилову залишилося лише три.
Про це повідомила прес-служба Асоціації риболовів України, новину передає «Преса України».
Як інформує Державна екологічна інспекція України, в Азовському морі за останні десять років більш ніж у 100 разів скоротилися обсяги вилову піленгаса, у 10 разів – судака та камбали-калкан.
Експерти вважають, що причиною такого зникнення риби є масове забруднення морських вод промисловими та побутовими стоками, нераціональне ведення рибного господарства, неналежна охорона водних живих ресурсів. Значну роль у цьому відіграло також браконьєрство, яке за останні роки набуло ознак організованої злочинності та досягнуло загрозливих масштабів.
«Сьогодні загибель Азовського моря здається неминучою через безперервне варварське знищення риби», — вважають в Асоціації риболовів.
Крім того, екологи з анексованого Росією Криму заявляють, що велика частина біоресурсів знищується у зв’язку з будівництвом Керченського мосту.
Нагадаємо, раніше у підконтрольному Росії кримському Держкомітеті з водного господарства і меліорації повідомили, що запаси риби в Азовському морі перебувають у депресивному стані.