Рівненщина. Обмін досвідом з вирощування садженців

На базі Малинського та Малуського лісництв ДП «Березнівський лісгосп»  27 березня відбувся виїзний семінар, участь в якому взяли працівники ДП «Березнівський лісгосп» та  ДП СЛАП «Рокитнівський держспецлісгосп». Під час проведення заходу були представлені різні лісокультурні об’єкти лісгоспу.
Головним питанням семінару було обговорення технології вирощування посадкового матеріалу на постійних лісових розсадниках. Акцентувалась увага на  виборі місця під закладку лісового розсадника, його подальшу розробку із своєчасним посівом.
Також продемонстровано вирощування посадкового матеріалу в умовах контрольованого середовища. Наголошено на тому, що в таких умовах   вихід стандартних сіянців збільшується до 5- ти разів в порівнянні з вирощуванням посадкового матеріалу у відкритому грунті.
На території  садиби Малинського лісництва учасникам семінару було представлено дві стаціонарні теплиці загальною площею 0,03 га.  Наголошено на передпосівній підготовці насіння шляхом снігування, яке вже протягом багатьох років практикується в лісгоспі, наступна його обробка фунгіцидами та безпосередньо посів з дотриманням норми висіву, щоб уникнути перегущення молодих сіянців.
Наступний об’єкт,  який пропонувався увазі гостей — постійний лісовий розсадник Малуського лісництва, загальна площа – 2,0 га, який закладений в 2005 році. На площі розсадника застосовується  сидеральний пар, який збагачує грунт азотом, органічними речовинами, а також дозволяє проводити боротьбу з кореневими шкідниками – личинкою травневого хруща.
Інженер лісовідновлення розповів про застосування на підприємстві препаратів вологонакопичувачів, які використовуються при створенні лісових культур в бідних типах лісорослинних умов. Даний препарат містить у своєму складі інсектицид Актару, який захищає новостворені культури від пошкодження личинками травневого хруща.
Працівниками лісництв постійно проводиться догляд за посівними площами та закладаються нові при  необхідності.
Новостворений постійний лісовий розсадник в Малуському лісництві, який на разі на стадії завершення, площею 0,5 га був продемонстрований, як наглядний приклад правильності підбору площі.
Згадали про такі моменти, як поливи. Для цього розсадник було запроектовано біля меліоративної канави. Що дасть змогу забезпечити якісний та вчасний полив майбутніх сходів.
В цілому, учасниками семінару було відзначено високий рівень вирощування посадкового матеріалу в ДП «Березнівський лісгосп».

Н. Телетьон,

інж. лісового господарства ДП «Березнівський лісгосп»