Рік позитивних змін


Довгий час працівники ДП СЛАП «Камінь-Каширськагроліс» були змушені орендувати все необхідне для роботи: і приміщення, і виробниче обладнання, і автопарк…
Радикальні зміни на підприємстві запровадив новий керівник (попереднього директора на підставі та за наслідками результатів перевірки фінансово-господарської діяльності підприємства було звільнено з посади). Насамперед колектив відмовився від усього орендованого і на сьогодні став самостійним, повноправним господарем набутого майна та успішно веде лісогосподарську діяльність.
То як пережили рік змін працівники ДП «Камінь-Каширськагроліс» і що було зроблено зокрема?.. Прикметно, що дізнаємося ми про це з перших вуст. Адже буквально цими днями виповниться рік перебування директора Олександра Грицая на займаній посаді.
– Рік видався нелегким, оскільки чимало завдань, які стояли на часі, потребували і фінансової підтримки, і фізичних зусиль. Більше 5 352 тис. грн було витрачено на капітальний ремонт адміністративного та виробничих приміщень, придбання меблів, устаткування для роботи, благоустрій прилеглої території. Це великі кошти. Та натомість сьогодні ми працюємо в новому затишному приміщенні. Люди задоволені умовами праці, а це – найголовніше.

Середньомісячна зарплата одного працюючого на підприємстві зросла на 2798 грн і нині становить 8151 грн. Заборгованість по заробітній платі відсутня і ми постійно виплачуєм премії.
Працівникам штатних бригад, які трудяться на лісосічних роботах, перевозять продукцію або стоять за станками, ми створили максимально комфортні умови праці. Люди забезпечені спецодягом, засобами індивідуального захисту, а в побутових приміщеннях провели капітальний ремонт.
На ведення лісового господарства за рік витратили 10430 тис. грн.
Більше 3 030 тис. грн. – на капітальні інвестиції. Тут і придбання лісопильного обладнання (дві пилорами та верстат), нового фронтального навантажувача, двох легкових автомобілів для патрулювання лісових масивів, трьох причіпів для перевезення лісопродукції, необхідного обладнання для посадки та догляду за лісовими культурами, та ін.
Дотримуємося фінансової дисципліни і своєчасності розрахунків із державою. Податків та зборів в бюджети підприємством сплачено у розмірі 10 790 тис. грн, у тому числі до Державного бюджету – 6 012 тис. грн, до місцевого – 2 800 тис. грн. Єдиного соціального внеску сплачено в розмірі 1 978 тис. грн.
Звісно, досягати поставлених завдань вдається самотужки, ефективно розвиваючи лісогосподарювання. За проаналізований період підприємство реалізовало продукції на загальну суму 43 388 тис. грн. Це більше від запланованих показників на 7237 тис. грн. Заготовлено 53 тис. метрів кубічних лісопродукції. 45 відсотків виготовленої продукції відправляється на експорт.
Не маю права оминути увагою тему лісовідновлення, куди лісівники традиційно вкладають свої сили.
Аби вберегти ліси від пожеж, було створено 393 км мінералізованих смуг та здійснено догляд за мінсмугами протяжністю 246 км.
Приємно, що громадськість краю з задоволенням долучається до проведення лісокультурних робіт. Незамінними помічниками в багатьох добрих справах виступають і діти. З вересня на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. села Полиці запрацювало шкільне лісництво. Зовсім незабаром вони будуть мати природничий, належно облаштований для практичних занять кабінет.
Окрім усіх завдань, не залишаємося осторонь загальнонародної справи, в час, коли держава переживає складні часи і українське суспільство мобілізоване на захист державного суверенітету. Продовжуємо підтримувати військових та сім’ї військовослужбовців, які виконують важливий обов’язок в зоні АТО.
Крім того, ми постійно підтримуємо наших колег-лісівників зі сходу, яким сутужно через відсутність бюджетного фінансування. Щомісяця цим колективам надаємо допомогу у вигляді одноденного заробітку.
Дбаємо про людей, з якими живемо поруч. Реконструйовані цьогоріч рекреаційні пункти «Боровичок» та «Кордон», що в Бузаківському лісництві, «Дубецьке» – в Полицівському лісництві, нині гостинно запрошують відвідувачів. На зазначені роботи було витрачено 312 тис. грн. Радує, що люди помічають наші старання і відповідають взаємоповагою, не псують дерев’яних споруд, залишають території після відпочинку прибраними.  
Найбільша гордість нашого колективу – його працівники. Я вдячний колегам за підтримку, розуміння у важкий час змін, який нам довелося пережити. Здається, що найскладніше – вже позаду, а попереду – багато ще нереалізованих завдань, в котрі, впевнений, кожен із працівників вкладе свою власну частку. І за це їм уже наперед вдячний.
Підготувала
Світлана Місьонг
«ЛВ» №9-10 2017р.