«Світязь» гостинно приймає відвідувачів

Триває відпочинковий сезон на озері Світязь, що на Волині. 

Надзвичайною популярністю користується відбудована цього року відомча база працівників лісового господарства Волинського ОУЛМГ, що діє при ДП «Шацьке УДЛГ».

– Тут одночасно може відпочивати 56 людей, – каже головний лісничий ДП «Шацьке УДЛГ» Микола Кузнєцов. – Вже оздоровилися родини близько 300 працівників державних лісогосподарських підприємств.

Відпочинкова база «Світязь» розміщена на березі «Сьомого природного дива України». Облагороджена територія, комфортабельні дерев’яні будиночки та літні бесідки, дитячий майданчик, зручні лавки, декоративні композиції та доглянуті зелені газони, красиві клумби з квітами, чистенькі тротуари, вітряк, що «перемелює» нудьгу на добрий настрій – усе це сприяє відпочинкові. А зі Світязю повсякчас літеплом дихає озерний вітер.

Комендант цього сучасного відпочинкового комплексу Валерій Омельчук розповідає:

– Маємо власний ставок для риболовлі, – співрозмовник показує на мальовничу водойму. – Втім, завзятіші прихильники рибалки можуть порибалити на самому озері. Маємо власні човни, тож можна і поплавати за очеретами. Втім більшість відпочивальників полюбляють проводити час на пляжі. Ми облаштували його дощатими грибками та роздягальнями.

До слова, база «Світязь» розміщена поряд зі Світязькими православними святинями – монастирем та храмом. Тож люди відпочивають душею і тілом.

Валерій Адамович розповідає, що зараз на базі відпочивають працівники лісового господарства зі своїми родинами. Найбільше на цей час оздоровилося представників ДП «Маневицьке ЛГ», ДП «Камінь-Каширське ЛГ» та ДП «Городоцьке ЛГ». Усі вони – від прибиральниці до директора – у комфортабельних будиночках живуть безкоштовно: вартість їх путівок оплачують профспілкові організації.

А ось за харчування потрібно дбати самостійно. Звісно, припаси можна взяти і з дому, та краще все ж таки харчуватися у місцевому кафе-барі. Тут досить широкий асортимент страв, усі вони смачні і за ціною доступні кожному відпочивальнику.

Хоча база відкрита для всіх відвідувачів, перевага, звісно, надається лісівникам. Зокрема оздоровитися, набратися сил та гарних вражень тут уже змогли рідні загиблого в АТО Анатолія Федчишина (працював кранівником на нижньому складі ДП «Любомльське ЛГ»).

Оздоровлюються на Світязі учасники АТО із родинами. Зокрема сім’ї Віктора Мохнюка (працівник ДП «Любомльське ЛГ»), Сергія Губчика, який працює кранівником нижнього складу на ДП «Камінь-Каширське ЛГ».

Чимало тут майстрів лісу, лісничих, бухгалтерів, механіків, пенсіонерів лісової галузі, які віддали праці в лісі не один десяток років свого життя. Серед таких – Василь Дмитрук – пенсіонер Колківського лісгоспу, заслужений лісівник України.

Були на відпочинку водії ДП «Колківське ЛГ» Ігор Вакуліч та Олександр Гергель, Святослав Котик з ДП «Любешівське ЛМГ» з трирічним сином Макаром, Іван Філюк. Останній працює інженером з охорони праці ДП «Городоцьке ЛГ». Іван Степанович похвалив працівників бази та захоплено відгукнувся і про будиночки, і про гарно умебльовану власну кімнату з виглядом на Світязь.

Цього року на Світязі пощастить побувати багатьом родинам лісівників – у кожному лісгоспі Волинського ОУЛМГ складено відповідний графік, за яким  працівників і надалі направлятимуть сюди на відпочинок.

Ще чимала кількість лісівників проведуть свої відпустки на морі – таку практику коштом профспілкових організацій на Волині успішно реалізували минулого року, тож продовжили і влітку 2017-го.

Якщо ж бажання відвідати базу «Світязь» виникає у вас, можна звернутися за телефоном – 098 73 570 68 – адміністрація бази надасть усю необхідну інформацію про умови відпочинку від волинських лісівників.

Попереду ще половина літа. Тож приємних вражень!

Прес-служба Волинського ОУЛМГ