Забруднення повітря зменшує середню тривалість життя в масштабах планети на 1,8 року, при цьому загроза куріння — менша на 0,2 роки.
Фахівці з Чиказького університету опублікували на сайті AQLI, присвяченому якості повітря, останні статистичні дані про вплив забрудненої атмосфери на середню тривалість життя мешканців різних країн. У дослідженні розглядалася забруднення частинками, які утворюються внаслідок спалювання викопного палива в індустріальній промисловості й транспортними засобами.
В ході цієї роботи фахівці розробили індекс якості повітря (AQLI), заснований на низці попередніх досліджень, пише Naked Science.
Детальніше про дослідження розповів один із авторів Майкл Грінстоун: «По всьому світу люди дихають повітрям, яке несе серйозні ризики їх здоров’ю, але вираження цих ризиків часто заплутане і незрозуміле. Ми сформулювали AQLI, щоб змінити ситуацію. Наша формула переводить забруднення повітря в, мабуть, найважливіший показник — тривалість життя». Дослідники об’єднали свої дані з іншими потенційними загрозами здоров’ю людини і виявили, що забруднення повітря очолює цей список. Воно зменшує середню тривалість життя в масштабах планети на 1,8 року, при цьому загроза куріння — менше на 0,2.
Однак, за словами Майкла Грінстоуна, у випадку з сигаретами окремо взята людина може відмовитися від куріння, щоб збільшити тривалість життя, але тільки її індивідуальних зусиль не вистачить, щоб захиститися від забруднення повітря.