Скоро світ побачить анімаційний фільм «Мавка. Лісова пісня»


У віденському офісі WWF підписали договір про партнерство між студією Animagrad і представництвом Фонду в Україні – Дунайсько-Карпатської програмою. Співпраця планується в рамках роботи над анімаційним фільмом «Мавка. Лісова пісня». Працюватимуть одразу у двох напрямках. Перший – консультації, які проведуть українські фахівці WWF для творчої команди фільму «Мавка. Лісова пісня» щодо флори та фауни Поліського краю. Другим – реалізація низки проектів із захисту вікових дібров Полісся та привернення уваги української та світової громадськості до екологічних проблем України.
Експерти WWF уже провели лекції для художників проекту «Мавка. Лісова пісня» про тварин та рослини, занесені до Червоної Книги України; згідно з ідеєю творців фільму, саме вони населятимуть ліс Мавки. Таким чином, кожен глядач зможе дізнатися про рідкісні і вимираючі види тварин і рослин, які потребують захисту.
Експедиція у вікові ліси Полісся креативної команди і продюсерів проекту «Мавка. Лісова пісня» з гідами з WWF Україна – Андрієм Плигою та Іриною Мироновою, – а також директором Поліського Заповідника – Сергієм Жилою, – була таким запланованим заходом у спільній діяльності і принесла неповторний досвід обом сторонам.
«Мавка. Лісова Пісня» з кожним днем ​​роботи стає все чимось більшим, ніж повнометражний фільм, – пише www.mavka.ua. – Працюючи з експертами і партнерами в різних сферах, Animagrad більш серйозно зміцнює базу для реалізації поставлених місій і завдань «Мавки» і стає учасником найважливіших тенденцій і процесів у нашій країні».
«Ми системно працюємо по кожній з окреслених нами місій – експорт української культури, створення «стилю Мавки» та привернення уваги громадськості до екологічних проблем. І я вважаю, що кращого інструменту, ніж наша «Мавка», для цього не придумаєш», – розповідає про проект його продюсер Ірина Костюк.
Під час експедиції не тільки краса і магія українських лісів вражала команду мультфільму – на їхньому шляху не заплановано, але неминуче траплялися руйнівні результати діяльності сумнозвісних копачів бурштину. Зараз у зоні копалень стоїть Нацгвардія, сержант якої привів експедицію до величезної площі в десятки гектарів, яка раніше була розкішним лісом. Наразі це виснажена земля з глибокими ямами, наповненими каламутною водою та порожніми пляшками – живий пам’ятник людському варварству.
«Одна з основних проблем Полісся – незаконний видобуток бурштину. Копачі добувають його в межах заповідного фонду, на берегах річок, на болотах, порушуючи унікальну екосистему. Вже понад три гектари Поясківского заказника, що на Житомищині, знищено копачами. Друга проблема – вирубка лісів, особливо дубових», – говорить Андрій Плига, координатора волонтерів Всесвітнього фонду природи в Україні.
«Це як побачити майбутній апокаліпсис уже зараз – закинуті кратери, знищений ліс і сліди перебування людини. Проблеми, які виникли через копачів бурштину, опосередковано фігуруватимуть і в сценарії нашого повнометражного фільму, адже герої будуть боротися за збереження лісів і проти цинічного ставлення до них, – розкриває деталі сюжету креативний продюсер мультфільму Анна Єлісєєва, – також ми плануємо випустити окремі додатки і веб-епізоди на цю тему. Величезна частина нашої громадської діяльності буде присвячена захисту природи. Ми плануємо зробити максимум корисного за допомогою наших однодумців».
Наразі повнометражний мульт­фільм української студії Animagrad (FILM.UA Group) «Мавка. Лісова пісня» знаходиться на стадії творчої розробки. Мультфільм створюють за мотивами п’єси Лесі Українки «Лісова пісня», а також на основі українських міфів і культурних традицій. Експерти провідних етнографічних інституцій – кафедра фольклористики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, музей ім. Івана Гончара, Музей історії української моди – працюють у складі знімальної групи фільму над інтерпретацією українських міфів, легенд, вірувань, обрядів і візуальної культури в унікальному анімаційному світі «Мавки». А для створення саундтреку вже приєдналися відомі всьому світові музиканти «ДахаБраха». Мультфільм «Мавка. Лісова пісня» виграв 9-й конкурс Державної агенції України з питань кіно у вересні 2016 року і отримав державне фінансування в розмірі 30% від загального бюджету. Попередня дата виходу мультфільму «Мавка. Лісова пісня» – кінець 2019 року.
Чи будуть координатори працювати на Волині, де черпала свої образи для Мавки Леся Українка, не відомо. Вочевидь, це було б правильно і, щонайменше, логічно. Наразі WWF шукає координатора волонтерів Лісової варти на Закарпатті…
Наш кор.
Фото із сайта www.mavka.ua
«ЛВ» №9-10. 2017р.