Спільна комісія для аналізу ризиків будівництва ГЕС на Дністрі

Картинки по запросу гес

Україна та Молдова створять спільну комісію для аналізу екологічних ризиків будівництва гідроелектростанцій (ГЕС) на Дністрі, повідомив прем’єр-міністр Молдови Павло Філіп на спільному з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом на брифінгу в Києві в понеділок.
«Ми домовилися про створення спільної комісії, яка здійснила б глибокий аналіз. Навіть звертатимемося до партнерів з ЄС із цього питання для визначення наслідків, наскільки вони можуть бути шкідливими для екосистеми», — сказав він.
Як наголосив П.Філіп, Дністер є джерелом забезпечення питною водою Кишинева, а також низки українських міст, зокрема Одеси.
У свою чергу прем’єр-міністр В.Гройсман висловив думку, що проектування та будівництво ГЕС можливе лише після екологічної експертизи.
«Поза сумнівом, має бути серйозна екологічна експертиза намірів. Лише після цього може бути проектування і будівництво», — сказав він.
Як повідомлялося, Молдова занепокоєна планами України побудувати на Дністрі шість ГЕС.
ПАТ «Укргідроенерго» в грудні 2016 року оголосило тендер із підготовки техніко-економічного обґрунтування будівництва каскаду із шести ГЕС на цій річці.