Сумщина. Випустили 15 тисяч мальків червонокнижної стерляді

15 тисяч мальків стерляді випустили у Ворсклу / фото УНІАН

На Сумщині на території Гетьманського національного природного парку відбулося зариблення річки Ворскли 15-ма тисячами мальків прісноводної стерляді.
Про це повідомили УНІАН у департаменті екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної держадміністрації.
«15 тисяч мальків стерляді, що занесена у Червону книгу України, випустили у Ворсклу поблизу сіл Климентове, Доброславівка, Лутище та Куземин Охтирського району. На реалізацію програми зариблення середніх річок обласна влада минулого року виділила 150 тис. грн, у цьому році – 200 тис. грн.», — йдеться у повідомленні. За інформацією директора департаменту екології та охорони природних ресурсів ОДА Ігоря Кривозуба, наразі Сумщина чи не єдина в Україні область, що здійснює такі заходи. Так, зариблення Ворскли відбувалося вже втретє, попередні – у 2014-му та 2017-му роках.
А зариблення мальком саме прісноводної стерляді вперше тиждень тому було здійснено в Сумській області на річці Сейм у межах регіонального ландшафтного парку «Сеймський». Як повідомляв УНІАН, минулого року у річку Ворсклу на Сумщині запустили 25 тисяч особин червонокнижної стерляді.