Сумщина. Зафіксовано масовий мор риби й раків

1467296347-5873

У Сумській області жителі міста Ромни та прилеглих сіл Москалівка і Пустовійтівка зафіксували масову загибель в річці Сула водних біоресурсів — риби і раків.
Відео про це було викладено 28 червня в інтернеті. Зокрема, майже на півгодинному відео чоловіки пливуть на човні по річці і показують, що поверхня води вздовж обох берегів Сули засіяна мертвими щуками, лящами, окунями, пліткою і раками. Люди також коментують, що «в житті не бачили такого мору».
При цьому в соціальних мережах місцеві жителі висувають версію, що в екологічній катастрофі винне одне з місцевих підприємств, яке зливає у річку відходи. Вчені Держекоінспекція в Сумській області оприлюднила інформацію, що 27 червня фахівці виїхали на місце і відібрали проби води.
Результати аналізів показали, що в річці – і вище, і нижче м. Ромни за течією – істотно знижений рівень кисню у воді, але шкідливих стоків не виявлено.
У Держекоінспекції в області вважають, що за кілька днів до цього в Роменському районі через потужні зливи з градом були затоплені території, прилеглі до Сули, і залишки сіножатей потрапили в річку. При подальшому підвищенні температур гниття цих залишків, ймовірно, призвело до критичного зниження вмісту кисню в річці і загибелі біоресурсів. «Питання перебуває на контролі відомства», — наголошується в повідомленні.