Танення льодів Антарктиди прискорилося в три рази

Иллюстрация / REUTERS

Дослідження показало, що велика частина льоду втрачається в Західній Антарктиді і на Антарктичному півострові, де більш тепла океанська вода призводить до танення крижаних шельфів.
Танення льодів Антарктиди наростає з великою швидкістю і прискорилося в три рази за останні п’ять років. Про це йдеться в доповіді міжнародної команди вчених, передає Радіо Свобода.
Згідно з дослідженням, опублікованим 13 червня, танення підвищило світовий рівень моря майже на сантиметр з початку 1990-х років, що може в кінцевому підсумку становити небезпеку для берегових ліній від тихоокеанських островів до Флориди.
«Ми розглядаємо ці результати як ще один сигнал тривоги, щоб уповільнити потепління нашої планети», — сказав Ерік Ріньо, співробітник Лабораторії реактивного руху НАСА, який протягом двох десятиліть стежив за крижаним покривом Землі. Група, що складається з 84 вчених, в журналі Nature заявила, що в період з 1992 по 2017 рік Антарктида втратила близько 2.7 трильйонів тонн льоду в результаті потепління, яке відслідковується супутниковими даними та іншими вимірами. Рівень моря, таким чином, виріс на 0,76 сантиметра з 1992 року.
«Різке збільшення танення є великим сюрпризом», — сказав автор доповіді Ендрю Шепард з Університету Лідса у Великобританії. Представник Каліфорнійського університету Ірвайн Ізабелла Велікогна сказала, що те, що відбувається — привід для хвилювання. «Це не означає, що ми повинні впадати у відчай. Такі речі бувають, але вони відбуваються швидше, ніж ми очікували», — додала вона.
Дослідження показало, що велика частина льоду втрачається в Західній Антарктиді і на Антарктичному півострові, де тепліша океанська вода призводить до танення крижаних шельфів.