Тернопільщина. Заготовля насіння хвойних порід

Лісове господарство є галуззю, яка вивчає, облікує, вирощує ліси, охороняє їх від пожеж, шкідників і хвороб, регулює користування лісом із метою задоволення потреб народного господарства.
Одночасно з вирубуванням проводиться відновлення лісів, закладання лісових масивів. Створюються полезахисні лісосмуги для захисту ґрунтів від вітрової та водної ерозій.
Відновлення лісів здійснюється як природним, так і штучним способами. Основною умовою створення високопродуктивного, біологічно стійкого лісового насадження є забезпечення лісогосподарських підприємств високоякісним насінням із гарними спадковими властивостями.
Для цього в державному підприємстві «Кременецьке лісове господарство» створено постійну лісонасіневу базу. Заготівля високоякісного насіння хвойних і листяних порід, його переробка й зберігання, а також забезпечення збереженості стандартного садивного матеріалу в обсягах та асортименті, необхідних для виконання лісокультурних робіт, дасть змогу досягти високих показників у роботі з лісовідновлення та лісорозведення.
Працівники підприємства чималу увагу приділяють питанням збору лісового насіння, щоб мати змогу вирощувати саджанці основних лісоутворюючих порід.
Забезпечення лісового господарства високоякісним насінням дерев і чагарників із цінними спадковими властивостями в достатньому обсязі можливе за наявності постійної лісонасінної бази та чіткої організації збору лісонасінної сировини, його переробки й зберігання.
На базі Кременецького лісництва даного підприємства функціонує шишкосушарка для переробки шишок сосни, ялини й модрини. За сезон переробляється в середньому 8-10 тон шишки, продуктивність становить 200 кг шишок за добу. На підприємстві створено резервний фонд насіння сосни в кількості 100 кг. Після переробки шишки в подальшому слугують сировиною для опалення сушарки.
А якісне насіння забезпечить гарний садивний матеріал, який неодмінно стане здоровим і стійким лісом.

За інформацією ДП «Кременецький лісгосп»