Чортківські лісівники висіяли 5 тонн жолудя дуба звичайного на площі 125 гектарів

Аби досягти стовідсоткової приживлюваності лісових насаджень дуба звичайного та поліпшити їхні спадкові властивості, біологічну стійкість до хвороб і природних катаклізмів та отримати якісну деревину, державне підприємство «Чортківське лісове господарство» щорічно висіває насіння дуба звичайного. Цьогоріч чортківські лісівники висіяли майже 5 тонн жолудя дуба звичайного на територіях, які були підготовлені ще минулого року. А таких виділено для посіву 125 га.
Однак перед тим, як посадити дуб-жолудь, його варто перевірити. Він має пройти кілька підготовчих етапів. Спочатку його перевірять методом флотації – задля відбору неякісного насіння. Основа його полягає в тому, що жолудь занурюють у ємність з водою, мертві жолуді спливуть, живі ж навпаки, залишаться під водою. Наступним етапом у спеціальній бочці, яку змайстрував один із наших колег, буде тригодинна термотерапія при температурі 45 градусів для того, щоб вбити всіх шкідників, які знаходяться в середині жолудя. А на закінчення жолудь пройде обробку хімічними препаратами – для захисту від шкідників і лісових мешканців.
Всі ці вищезазначені методи дадуть гарні умови достигання та проростання майбутніх могутніх дубів.
Ліс нашої турботи і уваги та дбайливого відношення й охорони. Дуже важливо, використовуючи наші лісові багатства, зберегти їх і примножити. Вирощуванням і штучним відновленням лісу займаються лісівники.

За інформацією ДП «Чортківський лісгосп»