Тернопільщина. Лісівники готуються до лісокультурної кампанії

Кременецькі лісівники готуються до лісокультурної кампанії

Весна на порозі, тож у лісівників побільшало роботи, адже розпочато підготовку до проведення весняної лісокультурної кампанії з посадки лісових культур і захисних лісонасаджень.
Так, у державному підприємстві ДП «Кременецьке лісове господарство» цьогоріч планують провести лісовідновлення на площі 110 га, буде посаджено майже 500 тис. шт. сіянців дерев основних лісоутворюючих порід.
Щорічно обсяги лісовідновних робіт на землях державного лісового фонду лісгоспу становить майже 115 га, в т. ч. природним відновленням – 5-10 гектарів.
Аби створити високопродуктивні насадження, кременецькі лісівники спрямовують зусилля на вирощування стандартного садивного матеріалу. Насіння заготовляють на ділянках постійної лісонасіннєвої бази, з якого, власне, на лісових розсадниках і вирощують садивний матеріал. До слова, лісових розсадників у лісгоспі є 11. Загальна площа яких 9 га. Щорічно тут вирощують більше мільйона штук стандартних сіянців основних лісоутворюючих порід, що повністю задовольняє потреби підприємства в посадматеріалі. Асортимент садивного матеріалу чималий: дуб звичайний, ялина європейська, сосна звичайна, клен гостролистий, клен-явір, ясен звичайний, дуб червоний, горіх чорний, груша, яблуня й інші породи
Крім того, в лісництвах здійснюють живцювання декоративних порід таких як самшит, туї та ялівці різних видів та форм, форзиція, вейгела, дейція, магонія падуболиста.
Так, державне підприємство «Кременецьке лісове господарство» уже розпочало підготовку до весняних лісокультурних робіт на 2017 рік.
Наразі в усіх лісництвах підприємства здійснюються роботи з ремонту парниково-тепличних споруд.

За інформацією ДП «Кременецький лісгосп»