Тернопільщина. Масштабне прибирання Дністра

Річка Дністер / Фото УНІАН

Очікується, що участь в акції візьмуть понад 1 тис. осіб.
Як повідомили УНІАН в прес-службі облдержадміністрації, відповідну акцію «За чистий Дністер» своїм дорученням зініціював голова ТОДА Степан Барна.
«22 березня – Всесвітній день водних ресурсів, запроваджений Генеральною Асамблеєю в 1993 році. Наша позиція – ці дні присвятити впорядкувнню середніх та малих водойм на території області. Це річки  Серет, Збруч, Дністер. Я хочу наголосити, що Дністер має бути не тільки вільним від дамб і гідроелектростанцій, а й чистим та без сміття. Тому закликаю екологічну спільноту, жителів краю долучатися до процесу впорядкування гирла та берегів річки», – сказав Барна. Відповідні доручення керівника області отримали голови Бучацької, Монастириської, Заліщицької  та Борщівської РДА. Очікується, що участь в акції візьмуть понад 1 тис. осіб. «
Ми маємо зробити все, щоб береги Дністра мали привабливий вигляд і нам не було соромно перед туристами, які приїжджають сюди відпочивати», – підкреслив Барна. У рамках толоки планують здійснити заходи з розчистки русел та берегів річки, каналів, джерел від побутового сміття, провести роботи  з догляду за захисними насадженнями вздовж берегів річок та вжити заходи щодо зменшення забруднення водних об’єктів скидами стічних вод та ефективної роботи каналізаційних очисних споруд і мереж.
Також голова ОДА звернувся до голів Чернівецької та Івано-Франківської облдержадміністрацій з пропозицією долучитися до екоакції «За чистий Дністер». Триватиме акція з 22 березня  по 1 квітня.  У планах –  провести флешмоб із хештегом #За_чистий_Дністер, під час якого в соціальній мережі Facebook виставляти  фото з зазначенням місця та проведених заходів.