Тернопільщина. Презентація програмного продукту «Лісовпорядник»

В облуправлінні відбулась презентація програмного продукту «Лісовпорядник»

8 листопада в Тернопільському обласному управлінні лісового та мисливського господарства для головних лісничих та інженерів лісового господарства лісгоспів відбулася презентація програмного продукту «Лісовпорядник». Участь у ній взяли головні спеціалісти відділу лісового та мисливського господарства, охорони та захисту лісів облуправління, а також заступник начальника — начальник відділу лісових ресурсів та економіки Любомир Ничка.
Метою даної програми, яка перебуває поки що в стадії розробки, є полегшення та автоматизація проведення робіт з моніторингу стану лісового фонду. Наразі розробники програми – представники ТОВ «Софтілс» Ігор Алексіюк та Олег Тисяк репрезентують її лісгоспам, а враховуючи живе спілкування зі спеціалістами, які виконують дані лісогосподарські роботи, нотують для себе зауваження і пропозиції з їхнього боку, аби удосконалити даний програмний продукт.
Програмний комплекс «Лісовпорядник» зараз працює в тестовому режимі і його використовують деякі лісгоспи інших обласних управлінь. Розробники ж програми обіцяють повну готовність програми на середину січня.
Недоліком програми, про який зауважили тернопільські лісівники, – це відсутність в програмі безпосереднього зв’язку лісгоспу з лісництвами, тобто централізованої в режимі онлайн зміни в лісовпорядній роботі. Крім того, дана програма працює на платформі віндовз, що теж ускладнює роботу, адже всі програмні продукти, з якими працюють лісгоспи, базуються на системі андроїд. Перевагою є те, що обсяг даного продукту є невеликим.
Як зауважив головний спеціаліст відділу лісового господарства, охорони та захисту лісів Ігор Гуменюк, така програма потрібна для лісгоспів, проте після її вдосконалення і систематизації, аби підприємствам її можна було використовувати в повсякденній роботі. Тож домовились, що після встановлення демоверсії програми, її апробація пройде на одному із підприємств управління.

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ