Тернопільщина. Прохання щодо захоронення сміття відхилено

 

Громадська рада при Тернопільській ОДА відхилила прохання мерії Львова щодо захоронення сміття на території Тернопільщини.
Як повідомили УНІАН в прес-службі облдержадміністрації, відповідне рішення прийняли члени ради, розглянувши офіційне звернення від Львівської міської ради. «В обласну державну адміністрацію надійшов лист від міського голови Львова з проханням тимчасово допомогти місту у захороненні частини твердих побутових відходів. Однак позиція членів Громадської ради така: ми не можемо завозити це сміття в нашу область, це технічна проблема. Крім того, це значні об`єми: 800 тонн на добу», – сказав голова громадської ради при облдержадміністрації Валерій Федорейко.
Він додав, що минулого року в області відбувся перший Всеукраїнський науково-практичний семінар «Диверсифікація джерел енергії: інноваційні комплексні енергетичні системи», де зокрема було представлено різні утилізатори, за допомогою яких можна вирішити проблему зі сміттям.
Як повідомляв УНІАН, 24 січня голова ОДА Степан Барна доручив правоохоронцям, керівникам РДА та керівникам громад посилити контроль за пересуванням сміттєвозів та не допустити завезення в область сміття зі Львова. Зумовлене його доручення було тим, що в Малашівцях та  поблизу Зборова було виявлено несанкціонований скид сміття з чеками з львівських магазинів.  30 січня на Павлівське сміттєзвалище було несанкціоновано завезено ще 2 фури сміття зі Львова.