Тернопільщина. Спільними зусиллями створили майже три гектари лісу

IMG_0040

Гамірно й весело розпочалася перша субота другого весняного місяця для урочища ім. Зеновія Добеньки, що в Скалатському лісництві ДП «Тернопільське лісове господарство», адже зібралися тут всі охочі долучитися до найблагороднішої справи – створити ліс. А бажаючих садити ліс було доволі багато – понад півсотні представників Тернопільської облдержадміністрації та обласної ради на чолі з їхніми керівниками – головою ТОДА Степаном Барною, його заступниками – Ігорем Вонсом і Юрієм Юриком, головою ТОР Віктором Овчаруком та його першим заступником Василем Деревляним.

А наставниками з правильного садіння лісів були представники Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства – т.в.о начальника Олег Яремко, заступник начальника Ігор Гуменюк, головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Надія Козацька, директор ДП «Тернопільське лісове господарство» Орест Ходинь, головний лісничий Олег Кільчицький та працівники Скалатського лісництва.
Ця посадка фактично є завершальною, прокоментував для представників ЗМІ – журналістів телеканалу ТТБ, т.в.о начальника Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Олег Яремко. – Практично всі державні підприємства впоралися з поставленим завданням – весняною посадкою лісів на Тернопільщині. Залишилися ще ділянки, під посів жолудя дуба звичайного. А для цього потрібно, аби ґрунт добре прогрівся, тоді й схожість буде гарна. Всього ж цьогоріч плануємо створити 600 гектарів лісів», — резюмував т.в.о начальника Тернопільського ОУЛМГ.
А весняна прохолода лише додавала азарту, тож усі хутко взялися за лопати й відра з однорічними дубками й, отримавши інструктаж із правильного садіння найціннішої лісової породи від лісівників, розбилися на пари і взялися до праці. А працювати було де – ділянка, виділена під посадку майбутнього дубового лісу охопила майже три гектари. Плідно попрацювавши, зробили перерву на смачний лісовий чай, а трішки перепочивши, знову взялися до роботи.

 

«Ліси – легені планети, – зазначив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна. – Тому щороку проходить Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка має на меті привернути увагу кожного до проблеми відтворення лісів, а також – розвитку лісового господарства. Приємно, що участь в акції взяли представники обласної державної адміністрацій, ради. Кожен зробив свій внесок у розвиток лісового господарства Тернопільщини».

 

 «Переконаний, що після робочого тижня усі наші працівники отримали велике задоволення. Адже долучилися до дуже благородної справи – примноження лісових багатств Тернопілля», — зазначив голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.
Ось так майже за три години на території Скалатського лісництва шляхом лісовідновлення створили лісові культури дуба звичайного на площі 2,8 гектара. Витратили для цього понад 5 тисяч дубових сіянців. Гарно попрацювали, набралися позитивних емоцій, поспілкувавшись з природою. Відтепер буде що згадати, а приїхавши на дану ділянку через кілька років і показати ліс, створений власними руками. Акція «Майбутнє лісу в твоїх руках» водинадцяте пройшла на Тернопільщині, показавши, що суспільство все більше прагне долучатися до дійсно найблагороднішої справи на нашій Землі – садити ліс. А як каже прислів’я: «Істина життя людини полягає в тому, аби садити дерева, в тіні яких ти ніколи не відпочиватимеш».
 Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ