Традиції Любешівського учнівського лісництва

Зустрічі лісівників нинішніх та майбутніх – гарна міцна традиція, яку бережуть у кожному лісогосподарському підприємстві Волині. Їх люблять і діти, і лісівники. Перші – тому, що ці уроки завжди цікаві й при цьому не треба працювати на оцінку. Другі – тому, що зустрічі з дітьми – це завжди в підсумку гарний настрій.

Лісовий урок днями відбувся у вихованців учнівського лісництва, що діє на базі опорного закладу загальної середньої освіти «Любешівський ліцей» Любешівської селищної ради. На уроці йшлося про історію волинського лісу, сучасні деревостани, управлінську структуру галузі, діяльність лісогосподарств, їх досягнення та завдання.
– Наступного року нашому учнівському лісництву виповниться десять років, – розповідає керівник учнівського лісництва Людмила Шептур. – За цей час вдалося зробити багато добрих справ: садили, доглядали та очищали ліс від сміття, заготовляли насіння деревних порід, рятували сіянці сосни та дуба від бур’янів на лісорозсаднику, заготовляли корм та підгодовували звірів узимку, влаштовували святкові концерти для працівників ДП «Любешівське ЛМГ» та НПП «Прип’ять-Стохід». Ми також вдячні лісівникам, що вони допомогли нам з ремонтом та наповненням класу-лісництва усім необхідним – меблями, інформаційними матеріалами, технічними засобами. Разом створили біля гімназії дендросквер. Будемо вдячні й надалі за підтримку, поради і навчання.
Цього разу майбутні лісівники мали змогу поспілкуватися із журналістами та самі спробувати себе у творчості. Відповідальний секретар Національної спілки журналістів Степан Шегда вручив учнівському лісництву спілчанський значок – з правом носіння авторам, які напишуть цікаві історії, есе та репортажі про ліс.
Варто зазначити, що Любешівське учнівське лісництво дуже ініціативне. Окрім теоретичних знань, його учасники отримують також і практичні навички з лісівничих дисциплін. Чи не щодня юні лісівники мають нову цікаву справу. Ось і після цього лісового уроку вже відбулася зустріч з працівниками НПП «Прип’ять-Стохід», які провели майстер-клас із виготовлення найпростіших годівниць та розповіли про зимову орнітофауну нашого краю.
Сергій Цюриць

ЛВ №6 2019р.