У жмеринських лісівників усе під контролем

Для більш ефективної роботи лісівників та мисливство­знавців у ДП «Жмеринський лісгосп» (Вінницьке ОУЛМГ) застосовують сучасну техніку: дрон та фотопастки.

У розпорядженні лісівників – дрон все­світньо відомої фірми DJI, яка є провідною у ви­го­товленні по­­діб­них прис­тро­їв. Модель DJI Phan­tom 4 Advanced характеризується максимальним радіусом польоту 6 км, висоти ж може сягати до 800 м. Швидкість польоту дрона – до 60 км/год. Високоякісне відео­знімання в форматі 4к 60 фпс та розширення камери дає змогу ідентифікувати транспортні засоби та людей з великої відстані.
Використовують дрон жмеринські лісівники і для боротьби з браконьєрами (фото-, відеофіксація порушень, відслідковування переміщення правопорушників, у тому числі на автотранспорті), і для моніторингу стану держлісфонду та території підприємства (виявлення осередків всихання культур, фіксація лісових пожеж). За час роботи з дроном вже є певні результати. Завдяки застосуванню цієї техніки вдалося запобігти правопорушенням і знайти браконьєра. Наприклад, одного разу виявлено правопорушників, що пересувалися з мисливською собакою територією мисливських угідь на відтворювальних ділянках. Представники державної лісової охорони Жмеринського лісгоспу, отримавши сигнал про порушення, перехопили мисливців та склали протокол про адміністративне порушення. Лісопорушники сплатили штраф.
Також у роботі працівники державної лісової охорони ДП «Жмеринський лісгосп» використовують фотопастки. Це фотокамери із захищеним від вологи міцним корпусом. Вони мають давачі руху та надсилають відзняте безпосередньо на телефони адресатів, заданих у меню пристрою (єгері, лісничі). Фотопастки є ефективними і в нічний час. Такі прилади непомітні, вони встановлені у різних місцях, на лісових дорогах і не лише допомагають в профілактиці лісопорушень, а й у моніторингу фауни держлісгоспу.
У об’єктиви камер дуже часто потрапляють мешканці наших лісів – зайці, борсуки, козулі.
Станіслав Вовк
Фото з архіву Вінницького ОУЛМГ

«ЛВ» №11-12 2018