Екологічна обстановка в районі озера Байкал продовжує погіршуватися. Про це повідомляє РИА Новости з посиланням на матеріали перевірки, проведеної Рахунковою палатою.
Таким чином, виділені на його порятунок з 2015 по 2018 рік кошти — 8,4 мільярдів бюджетних рублів — не дали очікуваного ефекту. «Відсутність полігонів і потужностей з переробки відходів на тлі щорічного збільшення їх обсягу створює ризики зростання несанкціонованих звалищ», — зазначають аудитори. Відповідно до федеральної цільової програми з охорони унікального озера на 2012-2020 роки, тут повинні були з’явитися чотири сміттєвих полігони.
Однак перевірка показала, що «три введені в експлуатацію, але не функціонують, один недобудований». Ліквідація негативних наслідків діяльності Байкальського целюлозно-паперового комбінату в рамках зазначеної програми фактично не починалася.
На підготовку проектної документації, за даними РП, пішов 131 мільйон рублів, але її неможливо використовувати, так як вона потребує коригування». Вивчивши матеріали перевірки, в Мінприроди створили новий підрозділ для моніторингу ситуації в районі Байкалу.