У Центральній Америці знайшли новий вид акул

Зовнішньо акула не відрізняється від своїх родичів.
У Карибському морі в районі Белізу американські зоологи виявили новий вид акул. Про це йдеться у статті в статті на сайті Флоридського університету. Повідомляється, що дані вчені отримали, розшифрувавши ДНК однієї з дрібноголових риб-молотів (Sphyrna tiburo) спійманих в 2016 році.
«Аналіз ДНК, проведений Ендрю Філдсом з Університету штату Нью-Йорк у Стоуні-Брук, дозволив команді, яка працює в Белізі, довести, що місцеві акули-молоти перестали схрещуватися з родичами з Мексики і США у кілька мільйонів років тому. За цей час накопичилися генетичні відмінності», — йдеться у прес-релізі.
Зазначається, що піймана риба зовнішньо не відрізняється від своїх родичів, втім має генетичні відмінності. «Тепер ми повинні визначити діапазон кожного з цих видів окремо і оцінити незалежно один від одного загрози для цих видів з боку людини. Приміром, публікуються звіти, що акула-молот була майже знищена біля берегів Бразилії. Знахідка нового виду підкреслює, що ми не знаємо точно, які саме види піддаються знищенню», — говорить провідний автор дослідження, Даміан Чепмен.