У Чорнобильській зоні відкрили першу сонячну електростанцію

Поблизу Чорнобильської АЕС запустили першу сонячну електростанцію Solar Chernobyl. Її побудували за 100 метрів від захованого в гігантський саркофаг реактора, що вибухнув 1986 року. Комплекс станції становить майже 3,8 тис. панелей.
Електроенергії, яку виробляє Solar Chernobyl, достатньо для потреб близько 2 тис. квартир. Сонячна станція потужністю один мегават є спільним українсько-німецьким проектом, який обійшовся близько 1 мільйона євро.

Електроенергія у цьому районі з’явилася вперше від 2000 року, коли остаточно зупинили ЧАЕС. «Це не просто ще одна сонячна електростанція — це єдина (станція — ред.), яка знаходиться за 100 метрів від ядерного реактора, що вибухнув в 1986 році. Важко переоцінити символіку цього проекту», — сказав журналістам виконавчий директор компанії-партнера проекту Solar Chernobyl LLC Євген Варягін, пише Ruters.
Зазначимо, в майбутньому компанії планують збільшити потужність своїх сонячних електростанцій у Чорнобильській зоні відчуження з 1 до 100 мегават. Зазначимо, що у березні 2018 року в уряді повідомляли про плани перетворити Чорнобильську зону на інноваційний майданчик та побудувати там об’єкти відновлювальної енергетики. Раніше переговори про будівництво сонячної електростанції у «зоні відчуження» повідомляла французька компанія Engie SA. Раніше повідомлялось, що уряд Норвегії планує інвестувати до 400 мільйонів євро у проекти «зеленої енергії» в Україні.