Лісівники Волині активно розвивають вольєрне господарство. Цього року загальна площа вольєрів на території лісогосподарських підприємств становила 200 га, але ця цифра поступово зростає. Кількість вольєрів збільшується.

ДП «Горохівське ЛГ» стало одним із підприємств, які постійно працюють над створенням на своїй території нових вольєрів. Цьогоріч обзавелися вольєром площею 0,6 га. І поселили туди… фазанів. Наразі у вольєрі на території Новозборишівського лісництва живуть і адаптовуються до волинської природи трохи більш як сотня цих красивих птахів. Фазанів закупили на Вінниччині. Мета розведення диво-птиці – збагачення фауни лісів Горохівщини. Після того як новосели звикнуть до природних умов наших лісів, лісівники випус­тять їх в угіддя. Уже в жовтні наступного року перші птахи підуть із вольєра у відкритий ліс. За цей час фазани мають дати потомство, яке перебуватиме на дорощенні у цьому ж вольєрі. Для цього працівники лісгоспу створять спеціальні умови, зокрема побудують клітки для утримання маточного поголів’я. Головний мисливствознавець ДП «Горохівське ЛГ» Григорій Биховець каже, що фазани повністю готові до зими: «Це дикий птах, тому йому не потрібно створювати особливі умови. Ми облаштували піднавіси, в яких фазани можуть заховатися в разі снігопадів та заметілей. Також годуємо їх, тому цього для них достатньо».
У їжі ці птахи невибагливі – їдять ціле або мелене зерно. Для збалансованого харчування фазанам додають у раціон мікродобавки та кісткове борошно, яке містить кальцій та фосфор.
Для безпеки мешканців фазанарію вольєр обладнаний електропастухом, який захищає від лисів, куниць, зверху натягнуто сітку, яка оберігає фазанів від нападів шулік, канюків, сов, а сітка, якою огороджена площа, вкопана в землю.
Іван СКРИПКА

ЛВ №6 2019р.