Херсонщина. Ліси опинились під загрозою повного знищення

Личинки нищать хвою / скріншот

Ліси, які влітку оминули пожежі, тепер доїдають шкідники. Коштів на хімічну обробку дерев — єдиний порятунок від шкідників — немає. Під загрозою тотального знищення 18 тисяч гектарів лісу.
На Херсонщині рукотворні ліси атакували личинки соснового пильщика, які харчуються хвоєю. Про це йдеться в сюжеті ТСН. Читайте також В Україні посилили відповідальність за незаконну вирубку лісу Експерти пояснюють: що вища температура, то кращий у личинок апетит.
Цього року погода для них була ідеальною. Подібної личинки можуть чекати в коконах у лісовій підстилці до трьох років. З коконів вилупляться мухи, розлітаються на десятки кілометрів і залишають нове потомство. Начальник відділу нагляду ДП «Херсонлісозахист» Ганна Кохана розповіла, що ослаблений пильщиком ліс заселяють вторинні шкідники – стовбурові, які ведуть насадження о повного знищення. Якщо насадження всохнуть, потрібно буде проводити санітарну рубку. Ці дерева ще можна врятувати спеціальними хімікатами, які коштуватимуть трохи більше мільйона гривень. «Ми або втратимо ліси на Півдні і Сході, зовсім втратимо, або мусимо фінансувати це з держбюджету», — пояснює заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар.
В цих регіонах ліси переважно рукотворні, тому природніх ворогів у шкідників немає. Лише на Херсонщині таких приречених сосен 18 тисяч гектарів.