Хмельниччина. Лісівники дбають про створені культури

У лісівників ДП «Славутський лісгосп» гаряча пора – проведення доглядів за лісовими культурами, розсадниками, декоративними шкілками та шкілками новорічних ялинок. У зв’язку із особливими погодніми умовами, а саме , значна кількість днів з високими температурами та інтенсивною кількістю опадів, щороку складаються сприятливі умови для росту травянистої рослинності та другорядних порід.

До переводу у вкриту лісом площу лісові культури потребують особливої уваги. Тому на протязі  семи років за сіянцями проводяться різні види доглядів: просапування, окошування та обрубування навислої порослі. Основна мета проведення цих доглядів – створення умов для росту головних лісо утворюючих порід, покращення водного та температурного режиму, усунення травянистої рослинності. За шість місяців 2018 року догляд за лісовими культурами проведено на площі 283 га, з яких 103 га механізованим способом.
Догляди проводяться культиватором КЛБ 1,7 на базі трактора МТЗ 82, мотокосами та цього року придбаною механічною лопатою, а також ручним інструментом.
Весною цього року висіяно у розсадниках 1,2 га, де планується виростити понад 1,5 млн. шт. стандартних сіянців сосни, ялини європейської, дуба звичайного та червоного і інших листяних та чагарникових порід. Також створено базу по вирощуванню сіянців із закритою кореневою системою. Висіяно у пластикові касети насіння сосни звичайної, модрини європейської, дугласії, дуба звичайного на 110 тисяч штук посадкових місць.

Прес – служба Славутського лісгоспу.