Цікаві знахідки співробітників НПП «Мале Полісся»

У ДП «Славутське лісове господарство» є лісництво Теребіжі, яке входить до складу НПП «Мале Полісся» без вилучення. Співробітники Національного природного парку виявили чергові місця зростання рідкісних видів рослин.

Зокрема, це – плаун колючий (Lycopodium annotinum L.) – багаторічна, тіньовитривала, заввишки 10-30 см трав’яниста, вічнозелена спорова рослина з родини плаунових. Росте в хвойних, рідше мішаних лісах. Поширена на Поліссі, в Карпатах, зрідка в Лісостепу. Рослина – лікарська. Потребує особливої охорони. Занесена  до Червоної книги України.

Також зафіксували зеленицю сплющену (Diphasiastrum complanatum, Lycopodium complanatum (L.) Holub) – багаторічну трав’янисту рослину з родини плаунових. Рідкісний вид, занесений до Червоної книги України. Зростає в хвойних лісах, на дюнних пагорбах, зрідка – у лісовій і лісостеповій зоні. Поширена на Поліссі, в північній частині лісостепу, в Карпатах.

Науковці виявили й рослину, занесену до переліку регіонально рідкісних рослин Хмельницької області – плаун булавовидний або плаун булавоподібний (Lycopodium clavatum L.). Багаторічна, трав’яниста, вічнозелена спорова рослина родини плаунових, росте в хвойних та мішаних лісах. Поширена на Поліссі, в північній частині Лісостепу, в Карпатах.

Місця знахідок рідкісних видів зафіксовано точками GPS та нанесено на карту НПП «Мале Полісся».

Прес-служба НПП «Мале Полісся».