У наступні 50 років США зіткнуться зі значним дефіцитом питної води через глобальне потепління. Читайте також Названо новий небезпечний наслідок глобального потепління До такого висновку прийшли американські вчені, передає newcivilengineer.com.
Дослідники використовували низку глобальних кліматичних моделей для прогнозування забезпечення водою з урахуванням даних про очікуване зростання населення. Відомо, що з початку XX століття споживання води зросло в дев’ять разів, і безперебійне водопостачання було досягнуто в 1980-х роках, однак у майбутньому ситуація погіршиться.
За прогнозами фахівців, під загрозою опиниться водопостачання в центральних і південних районах Великих рівнин, у південно-західних та центральних штатах Скелястих гір, Каліфорнії, Флориді і Середньому Заході.
Вчені вважають, що проблема нестачі води може бути подолана через введення нових методів у сільському господарстві, які підвищують ефективність зрошення. Ще одним рішенням може бути використання підземних вод, однак цей ресурс обмежений і також знаходиться під загрозою.