Черкащина. Здійснено півтисячі рейдів з охорони держлісфонду

ЧЕРКАСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

Для запобігання незаконним рубкам державною лісовою охороною лісгоспів постійно проводиться ряд заходів. У лісах, підпорядкованих Черкаському ОУЛМГ, патрулювання здійснюють 20 рейдових бригад. Цьогоріч проведено 525 рейдів з охорони державного лісового фонду. Допомагають у боротьбі з “чорними лісорубами” сучасні технічні засоби – фотопастки, які є у кожному лісгоспі, що дозволяють оперативно встановлювати факт лісопорушення.
Боротьба з лісопорушниками ведеться працівниками державної лісової охорони цілодобово, але вона не може бути ефективною без допомоги правоохоронних та судових органів.
За 10 місяців 2017 року по Черкаському ОУЛМГ обсяг виявлених незаконних рубок становить 386 кубометрів деревини – лісовою охороною було зафіксовано 44 таких випадки. Лісовому господарству завдано шкоди в розмірі 2,05 млн. грн.  По 22 випадках збитки відшкодовано лісопорушниками добровільно. По решті 22 випадках (375 кбм деревини, шкода 1,99 млн. грн.) матеріали направлені до районних відділів ГУ Нацполіції в області. Станом на сьогодні до судів направлено лише 2 справи.
Додатково просимо громадян не залишатися байдужими у питанні збереження лісу від незаконних рубок та повідомляти про такі факти на телефон “гарячої лінії управління”: 0472-37-00-72.

Черкаське обласне управління 
лісового та мисливського господарства