Черкащина. Новий рік — нові стандарти

У Звенигородському держлісгоспі провели виробничий семінар із застосування нових стандартів на лісоматеріали. Відбувся він на лісокомплексі підприємства. Участь у ньому взяли головний інженер Сергій Савченко, головний економіст Михайло Харченко, інженер лісозаготівель Олександр Чудний, лісничі, помічники лісничих, майстри лісозаготівель, майстри лісу підприємства.

Нагадаємо, що лісівники переходять на нові національні, гармонізовані з європейськими, стандарти та технічні умови з визначення розмірно-якісних характеристик лісоматеріалів, що починають діяти в Україні з 1 січня 2019 року. Тож здійснюються організаційні заходи щодо підготовки матеріально-технічної бази у системі організації лісозаготівельного виробництва з урахуванням вимог нових національних стандартів, та підготовка працівників до роботи в нових умовах.

Як зазначає головний інженер Звенигородського лісгоспу Сергій Савченко, це вже не перший семінар, присвячений цьому актуальному питанню. Проведення таких практичних занять із роз’ясненням особливостей застосування нових національних стандартів є досить необхідним. Належна підготовка працівників допоможе уникнути помилок та забезпечить чітку роботу згідно нових вимог.

Директор Звенигородського лісгоспу Анатолій Проценко наголошує, що до принципових змін у підходах до визначення розмірно-якісних характеристик деревини на підприємстві готові. Лісгоспом закуплено нові інструменти для вимірювання довжини та діаметру колод – мірні вилки, придбано нові КПК та оновлено програмне забезпечення. Проте попереду лісівники чекають ще на багато нововведень та доповнень, і, насамперед, на нові технічні умови, згідно яких працюватимуть у майбутньому.

Черкаське обласне управління
лісового та мисливського господарства