Черкащина. Скільки висаджують та заготовляють лісу в області?

2018-08-10_143315

У зв’язку з продовженням інформаційної війни проти лісової галузі, голослівними та необґрунтованими звинуваченнями лісівників з боку частини політиків, активістів, посадовців, публікуємо офіційну статистику по Черкаському обласному управлінню лісового та мисливського господарства щодо садіння лісів та лісозаготівель у Черкаській області (2010-2017 роки).

Оскільки у ЗМІ опубліковані звинувачення щодо 2017 року, деталізуємо лісогосподарську діяльність держлісгоспів Черкащини за вищезазначений рік.

У 2017 році держлісгоспами Черкаського ОУЛМГ здійснено:

– рубок головного користування: 1102 га;

– суцільних санітарних рубок: 183 га;

– лісовідновних рубок: 19 га;

– реконструктивних рубок: 1 га.

Разом: 1305 га.

У 2017 році держлісгоспами Черкаського ОУЛМГ здійснено:

– садіння і висівання лісів: 1487 га;

– природне поновлення: 293 га.

Разом: 1780 га.

До слова, цьогоріч держлісгоспами вже створено майже 1300 гектарів лісових культур. Остаточна статистика буде підбита після осінньої лісокультурної кампанії.

Річний приріст деревини по Черкаському ОУЛМГ використовується в середньому на 70-75% (2015 рік – 75,7%, 2016 рік – 70,3%, 2017 рік -74,8%), у той час як у деяких розвинених країнах (Фінляндія, Швеція) використання річного приросту досягає 100%. Тож у держлісгоспах використання лісосировинних ресурсів є невиснажливим. Скільки, де і чому здійснюються лісозаготівлі – все це відкрито для громадськості та публікується в офіційних джерелах.

Наголошуємо на тому,  що вирощування лісів є головним завданням лісівників і найпершим показником їхньої роботи. Тому усі ділянки, що звільнені від всохлого, стиглого, хворого чи пошкодженого лісу, в обов’язковому порядку заліснюються у поточному або ж наступному році після проведення комплексу необхідних підготовчих робіт.

Звертаємося до усіх, хто цікавиться веденням лісового господарства та діяльністю лісівників області, – користуйтеся офіційною статистикою, офіційними джерелами (веб-сайт “Ліси Черкащини”, веб-сайт Держлісагентства України), адже негативні припущення та неперевірені факти наносять моральну шкоду майже двохтисячному колективу лісівників Черкащини.

Черкаське обласне управління
лісового та мисливського господарства