Черкащина. Турбота про лісових мешканців

Зимова холодна пора – це випробування для кожного із нас. Бо саме у ці холодні місяці ми зіштовхуємося із багатьма труднощами, зокрема нам докучають застуди, снігопади, ожеледиці… Однак ми, люди, можемо собі дати раду, а як же бути лісовим мешканцям? Як їм пережити важку зиму і дочекатися тепла, коли зійде сніг і вони зможуть повноцінно харчуватися? Виживання тварин у таких умовах опиняється під загрозою…
Саме у цю скрутну пору на допомогу та порятунок диким тваринам приходять лісівники ДП «Смілянський лісгосп» . У мисливських угіддях, які розміщені на території Будянського, Смілянського, Володимирівського, Мліївського лісництв активно проводиться робота по підгодівлі лісових мешканців. Як розповів головний мисливствознавець лісгоспу Костянтин Костенко, на підгодівельних майданчиках завжди є чим поласувати тваринам, диким кабанам, козулям та іншим мешканцям ліcy.
На даний час вже викладено 3200 кг зерна кукурудзи та 2100 кг кукурудзи в качанах, 5000 кг зерновідходів, 600 кг сіна, 1400 шт. гіллячкових віників, 420 кг солі. Окрім того, прогорнуто біля 120 кілометрів лісових доріг, аби тварини могли вільно дістатися підгодівельних майданчиків, яких нараховується більше 60.

Тетяна Сліпченко,
газета «Смілянські обрії», січень 2016