Черкащина. Чотири десятиліття на сторожі безпеки праці

310316

Є така професія — берегти та любити ліс. Звуть таких людей лісівниками. А є і та, що покликана дбати про безпеку та охорону праці служителів лісу. Незмінними її рисами залишається посилена відповідальність та небайдужість до людей: до їх буденних турбот і виробничих звершень, умов праці та безпеки.
У ДП «Канівське лісове господарство» цією сферою тривалий час опікується провідний інженер із охорони праці Олег Іванович Майченко. Нині він — найдосвідченіший працівник у колективі, адже лісівничого трудового стажу має більше 40 років. За цей час працював на різних посадах: головного інженера, інженера з лісозаготівель, інженера з охорони праці, тож свого часу добре вивчив роботу підприємства з різних боків.
До Канівського лісгоспу Олег Іванович потрапив через рік після навчання. Отримавши диплом Львівського лісотехнічного інституту, за розподілом поїхав працювати на Далекий Схід. Там, в Амурській області, вчорашній студент здобував перший трудовий досвід у Талданському ліспромгоспі на посаді майстра підготовчих робіт лісопункту.
Через рік був переведений старшим інженером відділу механізації лісового господарства Карпатського філіалу УКРНІІЛХА. Згодом перейшов працювати до Канівської гідролісомеліоративної станції, що нині перейменована у ДП «Канівське лісове господарство». Тут працював у різні етапи становлення та розвитку підприємства.
— За рахунок оптимізації ведення лісового господарства колектив лісогосподарського підприємства відчутно скоротився, — розповідає інженер із охорони праці. – Втім, роботи від таких реформ у службі не поменшало. Додалося і паперової роботи, і перевірки почастішали та й часті зміни у трудовому законодавстві теж тримають в тонусі.
Рух до Європи зумовлює свої зміни і для лісового господарства. Тому вже нині лісівників готують до переходу на європейські шляхи управління охороною праці.
— Тож, щоб бути у ногу з часом, потрібно постійно професійно рости, вважає інженер. — Досвід – це великий плюс, але те, що працювало вчора, завтра може вже не дати результату, якщо ти не встигаєш за змінами.
Аби працювати на такій відповідальній посаді, за словами Олега Майченка, потрібно бути уважним до деталей. Адже дрібниці у цій роботі можуть дуже дорого коштувати. Тому до справ він завжди підходить серйозно та зважено, однак із притаманним йому оптимізмом: раз є завдання – значить є і шляхи їх вирішення. Ключем же до їх пошуку є праця – натхненна і самовіддана. Так і працює Олег Іванович, вкладаючи свій внесок у колективний результат.
У колективі його знають і шанують як досвідченого фахівця та організатора, вимогливого вчителя та доброго наставника і зрештою надійного колегу. А головне – людину слова і справи.
Олег Іванович із тих людей, головне захоплення яких – робота за покликанням. Втім, має і ще одне, володіє яким теж майстерно — шахи. У 2013 році він завоював 1-ше місце серед лісівників Черкаської області.
Перемог у житті Олег Іванович має багато, проте головними вважає люблячу родину, роботу до душі та корисну людям і шану від колег. Все це і надихає його на нові трудові звершення та дає наснагу працювати краще, самовідданіше.

Черкаське обласне управління 
лісового та мисливського господарства