Щоб полювання було безпечним

З початку відкриття сезону полювання державна лісова охорона та працівники оперативних рейдових груп, які діють при
20 держлісгоспах Волинського ОУЛМГ, несуть посилене патрулювання лісовими масивами та мисливськими угіддями області.
Так, із початку року на порушників правил полювання складено 391 протокол.
З них працівниками лісової охорони та єгерської служби державних лісогосподарських підприємств – 315. При цьому було затримано 23 одиниці вогнепальної зброї. 76 протоколів із загальної кількості склали працівники інших підприємств та установ, уповноважені здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.
До адміністративної відповідальності притягнуто 334 особи, 95 мисливців отримали попередження. Також було виявлено і знешкоджено 102 браконьєрських петлі.
Крім того, з початком відкриття сезону полювання на парнокопитних з ініціативи начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка до патрулювань мобільних рейдових груп стали залучатися журналісти. Такі спільні рейди у вихідні відбуваються в кожному районі.
Робота вже дала свої позитивні результати. Адже систематична перевірка наявних документів, які необхідні мисливцю, неабияк стимулює дотримуватися культури ведення полювання. Про це відзначають самі мисливці. Зокрема у Горохівському районі, де користувачем мисливських угідь виступає ДП «Горохівське ЛМГ», із понад 30 перевірених мисливців було складено лише один протокол через  відсутність усіх необхідних дозвільних документів. Така ж тенденція відзначається в інших районах.
Працівники державної лісової охорони вкотре нагадують: вирушаючи на полювання, необхідно мати при собі посвідчення мисливця, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита, дозвіл на добування мисливських тварин та відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю. У разі полювання із мисливськими собаками також обов’язковим є паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів. Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати постійно під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.
І найголовніше.
Шановні мисливці, будьте відповідальні при поводженні зі зброєю! Пам’ятайте, що дотримання встановлених правил та заходів особистої безпеки допоможе уникнути неприємних ситуацій.
Тому всім мисливцям бажаємо ні пуху ні пера!
Прес-служба Волинського ОУЛМГ
Фото Павла БЕРЕЗЮКА
ЛВ №11-12 2017