Як вибирати морепродукти?

  1. У хорошого кальмара щільна тушка, рожева верхня шкірка і біле м’ясо. Якщо у м’яса є якийсь відтінок (жовтизни, наприклад) – ні в якому разі не беріть його! Це точна ознака того, що його вже розморожували (і не один раз!) І, отже, у нього буде гіркий присмак та запах зіпсованої риби.
  2. На креветках не повинно бути плям або смужок, які видають те, що вони переморожені. Вони повинні бути трохи вологими. Сухий панцир – ознака старих креветок.
  3. Дуже важливо, щоб краби були свіжими, оскільки зберігаються вони недовго. Краби можуть продаватися як мороженими або вареними, готовими до вживання, так і живими. Живих крабів зазвичай варять і подають на стіл у цілому вигляді. Якщо ви зважилися купити живих крабів, вибирайте найактивніших, на млявих навіть не дивіться. Приготувати їх треба гото ж дня.
  4. Найкращої якості мідії досягають взимку, хоча досить гарні вони і восени. Купуючи свіжі мідії, дивіться, щоб їх стулки були щільно закритими і неушкодженими. Це ознака того, що молюск живий. У нас мідії зазвичай продаються у відвареному-замороженому вигляді. Після того, як ви їх розморозили, обов’язково понюхайте: якщо відчуєте навіть легкий душок, відмовтеся від них. Хороші мідії пахнуть тільки морем.
  5. Раковина устриці повинна бути щільно закритою. Якщо вона хоч трішки відкрита – устриця протухнула.
  6. Купуючи ламінарію, пам’я­тайте, що найбільше користі – від свіжої і сушеної морської капусти. А маринована велику частину корисних властивостей уже втратила.
    Ніколи не забувайте, що свіжість – найголовніший критерій вибору продуктів!
  7. «ЛВ» №7-8 2018р.