Робота над створенням нових або вдосконаленням робочих механізмів, які можуть стати додатковими джерелами надходження коштів для державних лісогосподарських підприємств, у нинішніх непростих умовах на ринку деревини надзвичайно важлива.

Це дозволяє підприємству отримати більше коштів у процесі реалізації.
Своєю чергою, фінансові надходження від виробництва спрямовують на розвиток лісового та мисливського господарства, сплату податків до бюджетів усіх рівнів, створення комфортних умов праці, забезпечення додатковими робочими місцями та достойною заробітною платою місцевих жителів.
Встановлення нового сучасного деревообробного обладнання – як це торік відбулося у ДП «Старовижівське ЛГ», ДП «Любомльське ЛГ» та ДП «Камінь-Каширське ЛГ» – лише один із дієвих інструментів у цьому напрямку.
Вагомим важелем підняття ефективності деревообробного виробництва також є подальший розвиток сушильних господарств.
На базі держлісгоспів області є 18 сушильних камер українського та іноземного виробництва з одноразовим завантаженням 684 м3.
З початку року підвідомчими підприємствами Волинського ОУЛМГ висушено 7,1 тис. м3 пилопродукції. Зважаючи на те, що вартість 1 м3 сухої заготовки на ринку відразу зростає на 10 євро, це дало можливість додатково отримати 2,3 млн грн.
Найефективніше сушильне обладнання застосовують у ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» і «Маневицьке ЛГ».
З метою нарощування обсягів сушіння продукції нині проводять детальну інвентаризацію наявного котельного та сушильного господарств, дозакуповують устаткування, механізми, передбачають джерела фінансування.
– Сушильне господарство ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» створено в 2003 році на базі лісопромислового комплексу підприємства, – розповідає директор лісгоспу Володимир Філюк.
– Нині ми бачимо в роботі три сушильні камери марки AMS Elektronik з об’ємом однієї такої 38 м³, – зазначає керівник лісгоспу. – Всього за 2018 рік у нас висушено 6249 м³ пилопродукції. За п’ять місяців 2019 року висушено 2795,28 м³ заготовки для європіддонів І сорту, що на 95 м³ більше, ніж за аналогічний період 2018 року. На сушену продукцію на ринку значно більший попит, її легше продати. Хоч наші сушильні камери не нові, вони справляються зі своєю функцією при нинішніх об’ємах переробки. Сушіння нам вигідне ще й тому, що для отримання енергії ми використовуємо тверде паливо – фактично працюємо з мінімальними затратами.
Загалом, зазначає Володимир Філюк, за п’ять місяців 2019 року ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» реалізовано готової продукції переробки на суму 8073,1 тис. грн.
За рахунок використання сушильного господарства обсяги реалізації пилопродукції зросли, що, серед іншого, дало змогу забезпечити стабільний фінансовий стан підприємства.
Прес-служба Волинського ОУЛМГ

«ЛВ» №3. 2019р.