Єврокомісія оштрафувала на 68 млн євро компанії з утилізації акумуляторів

Компанії з утилізації купують використані автомобільні акумулятори  / stinger-acc.ru

Європейська комісія оштрафувала три компанії на загальну суму 68 млн. євро за картельну змову з порушенням антимонопольного законодавства ЄС.
Про це повідомляє «Європейська правда», посилаючись на сайт Єврокомісії. З 2009 по 2012 року чотири переробних підприємства взяли участь у змові для встановлення фіксованих цін на купівлю використаних свинцево-кислотних автомобільних акумуляторів в Бельгії, Франції, Німеччини та Нідерландах.
У змові брали участь компанії Campine (Бельгія), Eco-Bat Technologies (Британія), Recylex (Франція) і Johnson Controls (США). Американська компанія уникла штрафних санкцій, оскільки допомогла розкрити змову.
Компанії з утилізації купують використані автомобільні акумулятори (від автомобілів, фургонів і вантажівок) у перекупників брухту або збирачів брухту. Переробні підприємства розбирають свинцеві акумулятори і потім продають перероблений свинець, в основному виробникам батарей, які використовують його, щоб зробити нові автомобільні акумулятори.
На відміну від більшості картелів, в яких компанії вступають у змову, щоб підвищити свої відпускні ціни, чотири переробні компанії вступили в змову з метою зниження покупної ціни, що встановлювалася для продавців брухту. В Єврокомісії вважають, що це порушує нормальне функціонування ринку і перешкоджає конкурування за ціною.

Детальніше читайте на УНІАН: https://ecology.unian.ua/reduction/1766656-evrokomisiya-oshtrafuvala-na-68-mln-evro-kompaniji-z-utilizatsiji-akumulyatoriv.html