Індія ратифікувала Паризьку угоду щодо клімату

indiya

Індія офіційно приєдналась до Паризької угоди щодо боротьби зі змінами клімату.
Про це повідомляє Центр новин ООН. Індія стала 62-ою державою, що приєдналася до Паризької угоди по клімату.
«Сьогодні, приєднавшись до Паризької угоди по клімату, уряд Індії продемонстрував далекоглядність і виступив в ролі лідера. Цей історичний крок буде сприяти подальшому впевненому просуванню Індії по шляху економічного зростання та розвитку», — зазначив глава ООН Пан Гі Мун.
Документ, який погодили майже 200 країн у грудні минулого року в Парижі, має на меті скоротити викиди парникових газів, щоб утримати зростання температур в світі на рівні нижче 2 градусів Цельсія. Угода набере чинності на тридцятий день після того, як її ратифікують щонайменше 55 країн, які при цьому виробляють не менше, ніж 55% шкідливих викидів в атмосферу в усьому світі.
Нагадаємо, до сьогодні 61 держава приєдналася до Паризької угоди, в тому числі — Україна. На ці країни припадає більше 47,79% викидів парникових газів. На частку Індії припадає близько 4,5% глобальних викидів парникових газів.
Новий поштовх Паризькій угоді щодо боротьби із змінами клімату дали у вересні США і Китай, ратифікувавши документ.
На ці дві країни припадає 38% викидів вуглекислого газу в світі. При цьому ще 14 країн світу, в їх числі Канада, Казахстан і Республіка Корея, обіцяли ратифікувати Паризьку угоду до кінця цього року.
«Враховуючи, що на них в цілому припадає 12 відсотків викидів парникових газів, можна розраховувати, що умову вступу Паризької угоди в силу буде виконано в найближчі місяці, а то й тижні», — очікують в ООН.