Уряд Іспанії опублікував новий кліматичний план, з гідно з яким країна повинна повністю перейти на забезпечення електроенергії з відновлювальних джерел до 2050 року.
Як повідомляє Європравда з посиланням на Euractiv, цей намір навіть перевершує чинні плани Євросоюзу. У законопроекті, представленому урядом у вівторок, 13 листопада, соціалістичний уряд Іспанії виклав свої плани на 2030 і 2050 роки.
Головна ціль: Іспанія, п’ята за розміром економіка ЄС, повинна перейти на 70% забезпечення електроенергії з відновлювальних джерел до 2030 року. До 2050 року Іспанія планує отримувати з відновлювальних джерел (вітру, сонячної енергетики та гідроенергетики) всю електроенергію. Станом на 2016 рік Іспанія отримувала 23% електроенергії з відновлювальних джерел.
На другому місці – атомна енергетика (понад 20%). Для того, щоб вилучити з енергетики вугілля, нафту й газ, Іспанія планує припинити випуск ліцензій на розвідку невідновлювальних ресурсів, заборонить фрекінг та відмовиться від нових субсидій на викопні види палива. Щонайменше 20% національного бюджету планують виділяти на кліматичну на діяльність у сфері клімату. Згідно з інформацією джерел, законопроект буде поданий до парламенту Іспанії до кінця року.