Європейський Союз виділить 950 тис. євро для реалізації в Україні проекту «Визначення форм відходів, що забезпечують безпечну переробку, зберігання та захоронення проблемних радіоактивних відходів, які зберігаються на українських ядерно-енергетичних підприємствах» в рамках фінансованого ЄС Інструменту співробітництва в сфері ядерної безпеки.
Про це повідомляє прес-служба Представництва ЄС в Україні. Згідно з повідомленням, даний проект є одним з трьох нових ініціатив, запущених ЄС цієї осені. Інші два — «Розробка плану геологічного захоронення РАВ в Україні і графіка його реалізації» і «Комплексна оцінка безпеки майданчиків щодо поводження з РАВ, які експлуатує держпідприємство «Радон», і проектування заходів щодо реабілітації проблемних сховищ».
«Головною метою цього 3-річного проекту є передача українським партнерам досвіду і можливостей для ефективного впровадження сучасних технологій і проектування відповідних установок для безпечної та економічно ефективної обробки і подальшого захоронення радіоактивних відходів, які зараз накопичуються і зберігаються на Запорізькій, Рівненській, Южно-Українській, Хмельницької та Чорнобильській атомних електростанціях», — сказано в повідомленні. Зазначається, що бенефіціаром проекту є Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, представлене НАЕК «Енергоатом» і Державним агентством України з управління зоною відчуження. Кінцевими користувачами є Запорізька, Рівненська, Южно-Українська, Хмельницька і Чорнобильська АЕС, а також «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами». Як повідомляв УНІАН, через Інструмент співробітництва в сфері ядерної безпеки (ІСЯБ) ЄС надав державній корпорації «Радон» близько 100 одиниць спеціалізованого обладнання та інструментів вартістю понад 3,3 млн євро для реагування на потенційні надзвичайні радіологічні ситуації.
Також ЄС у рамках проекту «Комплексна оцінка безпеки майданчиків щодо поводження з радіоактивними відходами, які експлуатує державна корпорація «Радон» і проектування заходів щодо реабілітації проблемних сховищ» надасть 1,4 млн євро держкорпорації «Радон» на підвищення безпеки сховищ радіоактивних відходів, розташованих поблизу Києва, Харкова, Дніпра, Львова та Одеси.