Поради на літо!
Італійський вчитель Чезаре Ката став відомим на весь світ, опублікувавши своїм учням у Facebook список завдань на літо. Ми вирішили нагадати вам цей список, трохи перефразувавши деякі твердження, аби цих порад дотримувалися не лише школярі.

 1. Не забувайте час до часу прогулюватися вранці уздовж морського берега наодинці. Розглядайте відблиски сонця, що відбиваються, і думайте про те, що робить вас щасливими.
 2. Читайте! Лиш не робіть цього через відчуття обов’язку! Читайте тому, що літо надихає на мрії і пригоди, а саме читання – це як політ. Читання – це найкраща форма бунту.
 3. Уникайте речей і ситуацій, а також людей, що приносять вам негатив та відчуття порожнечі. Натомість шукайте натхнення і друзів, які вас чимось збагачують.
 4. Якщо на вас нападають смуток і страх, не варто хвилюватися: літо, як і будь-яка інша прекрасна річ у житті, може привести душу в сум’яття. Краще записуйте свої переживання та відчуття у щоденник.
 5. Танцюйте, нікого не соромлячись. Саме літо – це танець, і не взяти у ньому участі – нерозумно.
 6. Спробуйте хоча б один раз за це літо зустріти світанок. Стійте мовчки і глибоко вдихайте вранішнє повітря.
 7. Займайтеся спортом. Тренуйтеся дуже багато.
 8. Якщо ж ви зустрінете когось, хто западе вам в душу, не мовчіть, скажіть це йому чи їй так красиво і переконливо, як лише зумієте. І навіть якщо вас не зрозуміють, не хвилюйтеся: так вирішила доля. Та якщо вам ваш обранець відповість взаємністю, цей час стане для вас незабутнім. Якщо ж спіткає невдача, поверніться до пункту 7.
 9. Перечитуйте ваш щоденник, порівнюючи те, про що читали і говорили, з тим, що відбувається у вашому житті.
 10. Будьте такими ж щасливими, як сонячне світло, і такими ж вільними, як море.
 11. Не сваріться. Намагайтеся бути добрими і не забувайте про ввічливість.
 12. Вибирайте для перегляду хороші фільми, у яких є багато емоційних і глибоких діалогів. Можна англійською – ви і поглибите свої знання, і навчитеся відчувати та мріяти. Хай кіно не закінчується для вас фінальними титрами, а живе й далі, стає частиною досвіду вашого літа.
 13. Літо – це магія. Вранці під іскристим сонцем та спекотного вечора мрійте про те, яким може і має бути життя. Зробіть усе, що від вас залежить, щоб ви ніколи не здавалися на шляху до мрії.
 14. Будьте щасливими.

ЛВ № 2-3 2020