Антарктида стає ближчою

Нині в Антарктиді завершують свою річну дослідницьку вахту (2014-2015 рр.) дванадцять зимівників 19-ї експедиції, які після передачі станційного господарства своїм наступникам повертаються додому – в Україну. Нова група полярників уже вирушила їм на зміну. 
Дванадцять полярників здолають 15 тис. км, щоб дістатися до місця призначення – на полярну станцію «Академік Вернадський», де вони працюватимуть рік.
План робіт, який потрібно виконати під час зимівлі 20-ї експедиції, вже сформовано Національним антарктичним науковим центром разом із науково-технічною радою «Антарктика». Це – фундаментальні і прикладні геокосмічні, геофізичні, геологічні, біологічні, гідрометеорологічні, медико-фізіологічні та інші дослідження і спостереження.
– Згідно з цими завданнями й сформували склад експедиції – сім науковців і п’ять фахівців, чиї службові обов’язки полягають у підтриманні безперебійного функціонування різноманітних систем станційного обладнання (механік, дизеліст, адміністратор засобів зв’язку) і забезпечення життєдіяльності персоналу зимівників (лікар та кухар), – розповів директор Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Валерій Литвинов. – Учасники експедиції, окрім завдань, відповідно до Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці на 2011-2020 роки матимуть і кілька нових. Зокрема, ми беремо участь у міжнародних проектах. Серед них – фізика ближнього космосу, магнітосфера, наносфера, сейсмологія, ультразвук, радон. З нами їдуть два метеорологи та два біологи, які проводитимуть міжнародні дослідження в своїй галузі. Інші спеціалісти також долучаться до роботи в міжнародних проектах.
Серед науковців є і доцент кафедри лісівництва Національного лісотехнічного Університету України, доктор сільськогосподарських наук, дописувач «ЛВ» Павло Хоєцький. Маємо на меті, за можливості,  розповідати читачам «Лісового вісника» про перебіг експедиції та цікаві моменти життя в Антарктиді.
Наш кор.