Чернівці: стратегії розвитку місцевої лісової та деревообробної галузей 

стратегія розвиткуЛісівники Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства і підпорядкованих державних підприємств, деревообробники та керівні працівники Чернівецької обласної державної адміністрації обговорювали стратегії подальшого розвитку лісової та деревообробної галузей, повідомляє прес-служба Чернівецького ОУЛМГ.

Наразі лісогосподарська галузь у Чернівецькій області працює стабільно та ефективно. Як зазначив перший заступник начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Череватий, за перший квартал поточного року лісгоспи облуправління  реалізували продукції на суму 115 млн. грн, наростили продуктивність праці, регулярно піднімали та виплачували зарплати працівникам.  Податкові зобов’язання перед державою виконані в обсязі 35,6 млн. грн, а єдиного соціального внеску зроблено на суму 12,8 млн. грн.  Виконання робіт з ведення лісового та мисливського господарства профінансовано на 18,1 млн. грн. З цієї суми лише 400 тис. грн було виділено державою.

Головний лісничий доповів, що в області проведено заплановані щоквартальні основний та додатковий аукціони з реалізації необробленої деревини, а також виставлено деревину для реалізації через спеціалізовані торги. Досі залишається актуальною проблема, коли переможці аукціонних торгів не завжди та не у повному обсязі викуповують виграну деревину.

— У І  кварталі 2015 року реалізовано  на  експорт на 21,1 тис. куб. м деревини менше, ніж  у І кварталі 2014 року, однак у грошовому еквіваленті це становить 54% від загальної суми реалізації, — підкреслив Роман Іванович.

У результаті обговорення напрацьовано кілька варіантів подальшого розвитку лісогосподарської діяльності. Перспективу галузі бачать у нарощенні поглибленої переробки деревини лісгоспами, перегляді законодавчих умов у сфері реалізації деревини та особливостей проведення аукціонів з продажу необробленої деревини. Щодо останнього питання, то пропонується проводити торги  по окремих адмінрайонах області й  переглянути доцільність участі у аукціонах суб’єктів підприємницької діяльності, які не викупили виграну деревину або не мають власних переробних потужностей.