Кліщі!!!

кліщіЗараз варто бути особливо обережними на пікніках у лісі, на прогулянках по лугу чи, навіть, у парках.  Можна стати жертвою кліщів, які є переносниками багатьох складних хвороб. Слід пам’ятати, що кліщі проявляють активність протягом 7-8 місяців —  із березня-квітня по листопад  включно. А тому не слід забувати про них аж до глибокої осені.

Застерегти себе і своїх близьких від біди можна за умови дотримання нескладних правил.

Перш за все, одягайте світлий одяг, а штани заправляйте в шкарпетки; сорочку в штани. Обов’язково  час від часу оглядайте один одного.

На відкриті частини тіла нанесіть репелент (хімічні речовини, які відлякують комах, кліщів, гризунів і т.п.).

Намагайтесь відпочивати на сонячних, відкритих галявинах, подалі від кущів та дерев.

Прийшовши додому, одразу змініть одяг, білизну, ретельно їх огляньте, виправте та випрасуте. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Пам’ятайте, витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

При виявленні кліща на тілі, зверніться до лікаря. При відсутності такої можливості намагайтесь самостійно видалити кліща за допомогою петлі з грубої нитки. Захопіть нею тіло кліща якомога ближче до шкіри і витягуйте комаху круговими рухами, «викручуючи» її тіло. Різкий відрив кліща  багаторазово підсилює ризик зараження.

У народі кажуть, що можна ще комаху помазати олією і вона сама вилізе з тіла. Спробуйте і цей метод.

кліщ 2Найчастіше кліщ поширює хворобу Лайма. Характерним проявом її є поява на місці укусу плями насичено рожевого кольору, що має інтенсивно виражені краї та центр. Її діаметр може коливатися від 5 до 35-40 мм. На початку захворювання може проявлятись також підвищенням температури тіла, слабкістю, сонливістю, втомлюваністю.